Зачекайте ....

Чим “годувати” імунітет?

1 Жовтня 2018

#

Добрий імунітет – міцне здоров’я!

Що ж потрібно для підтримки імунітету?

Основну роль у підтримці імунітету відіграють здоровий спосіб життя, помірні фізичні навантаження і, звичайно ж, правильне харчування.

Які продукти, що підвищують імунітет, необхідні нашому організму?

Поживних речовин, важливих для імунітету, досить багато, тому і харчування має бути різноманітним та збалансованим.  Для правильної роботи імунітету потрібні білки, вітаміни, ненасичені жирні кислоти класу Омега-3, цинк, селен, йод, лакто- і біфідобактерії, фітонциди та харчові волокна.  Кожен нутрієнт має свій особливий вплив на імунітет. Розглянемо їх детальніше.

БІЛКИ. Є джерелами незамінних амінокислот, необхідних для синтезу захисних імуноглобулінів. Вони також сприяють відновленню уражених бактеріями і вірусами клітин. Продукти, які підвищуют ь імунітет – це риба, особливо морська, м’ясо, яйця, молочні продукти, капуста (білокачанна, цвітна, броколі), горіхи, гриби, бобові культури, крупи.

ЦИНК. Цинк приймає участь у синтезі гормонів тимусу – головної імунної залози, регулює рівень кортизолу, який пригнічує імунітет, сприяє утворенню імунних клітин, в тому числі фагоцитів. Також цинк підсилює імуностимулюючу дію вітамінів А і С.

До продуктів, що містять цинк, відносяться морська риба, м’ясо, печінка, креветки та устриці, вівсяна крупа, горіхи, гриби, жовтки яєць, сир, зелений горошок, квасоля.

СЕЛЕН. Селен має антиоксидантні властивості, задіяний у виробленні антитіл, які долають інфекції. Орім усього іншого, селен сприяє збереженню в організмі цинку.

Продукти, що містять селен: морська риба, морепродукти, «живі» (несмажені) горіхи, насіння і злаки, гриби, пивні дріжджі.

ЙОД. Йод дуже важливий для щитовидної залози, оскільки вона виробляє гормони, що впливають на імунний захист.

Продукти з вмістом йоду: морська риба, морепродукти, морська капуста, свіже молоко, яйця, часник, помідори, морква, квасоля, салат, зелений салат, спаржа.

КОРИСНІ БАКТЕРІЇ. Лакто- і біфідобактерії формують імунний статус людини, створюють сприятливе середовище для розмноження клітин-захисників, знищують хвороботворну мікрофлору кишечника, синтезують амінокислоти і сприяють травленню, пригнічують гнильні процеси і вбивають гноєтворних мікробів.

Продукти, що містять корисні бактерії: будь-які «живі» кисломолочні продукти, квашена капуста, квашені яблука.

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА.  Клітковина є природним сорбентом отрут, солей важких металів та інших шкідливих речовин, активізує імунні клітини і нейтралізує запальні процеси. Клітковина буває розчинна (пектин, клейковина) і нерозчинна (целюлоза, геміцелюлоза і лігнін).

Продукти з харчовими волокнами: вівсяна крупа, цитрусові, яблука, капуста, горіхи, висівки, неочищені злаки і бобові, насіння соняшнику.

ЖИВІТЬ СМАЧНО! ЇЖТЕ З КОРИСТЮ! І БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Лікар-дієтолог Першої Приватної Дитячої Поліклініки Віта Іванків