Зачекайте ....

Електронейроміографія – сучасна діагностика у нашій клініці.

4 Грудня 2017

#

З радістю і гордістю ділимося із нашими маленькими та дорослими пацієнтами хорошою новиною!!!

Відтепер у Приватній Дитячій Поліклініці №1 доступне нове сучасне діагностичне обстеження – ЕЛЕКТРОНЕЙРОМІОГРАФІЯ!

Наш медичний заклад став першим і наразі єдиним у Івано-Франківській області, де таку діагностику проводять діткам!

Електронейроміографія (ЕНМГ) – діагностичне обстеження функціонального стану скелетних м’язів і периферичної нервової системи. Метод базується на реєстрації та аналізі біоелектричних потенціалів у м’язах та нервах, а також їх реакцію на спеціально генеровані імпульси.

ЕНМГ  необхідна для точної діагностики захворювань периферичної нервової системи, уражень нервових стовбурів, корінців, м’язів.

Виявляє найменші патологічні зміни і захворювання на ранній стадії.

Визначає не лише ступінь ураження нерва, але й дає змогу встановити рівень і навіть місце пошкодження.

Дозволяє на основі отриманих даних зробити прогноз щодо повноцінного відновлення нервового стовбура і функцій, які він забезпечує.

Точність і детальність результатів, знання причин дають змогу підібрати відповідне максимально ефективне лікування.

Забезпечує можливість достовірного контролю за перебігом лікування, його результативністю і необхідністю корекції.

 

ПОКАЗИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ.

Необхідність проведення ЕНМГ  визначає лікар. Він бере до уваги існучий діагноз, всі скарги, дані огляду пацієнта.

Проводити електронейроміографію потрібно при:

1.Наявності скарг на:

 • відчуття затерпання кінцівок;
 • зниження сили м’язів;
 • схудення кінцівок;
 • біль у кінцівках (стопах ніг, кистях рук, особливо вночі);
 • слабість у руках, ногах;
 • біль, який віддає в одну ногу;
 • швидка втомлюваність при фізичних навантаженнях;
 • відчуття спазмів, судоми, посмикування у м’язах.

2. Полінейропатії різного походження, зокрема  при цукровому діабеті (діабетична полінейропатія), вживанні алкоголю (алкогольна невропатія), генетичних порушеннях (наприклад, полінейропатіях Шарко-Марі) та інших патологіях.

3. Ураження нервів при травмах та внаслідок інших чинників, після переломів верхніх і нижніх кінцівок.

4. Ураження лицевого нерва.

5. Тунельні синдроми (наприклад, синдром карпального каналу), коли нерв затиснутий в кістковому каналі сухожилками м’язів.

6. Неврологічні прояви остеохондрозу (наприклад, радикуліти), при грижах міжхребцевих дисків.

7. Порушення нервово-м’язової передачі (зокрема, міастенія).

8. Ураження передніх рогів спинного мозку (наприклад, боковий аміотрофічний склероз (БАС), спінальна аміотрофія).

9. Розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, поліомієліт.

10. Ураження м’язів, як спадкового характеру (міодистрофії, міотонії), так і набуте (поліміозит). Порушення м’язевого тонусу.

МЕТОДИКИ ПРОВЕДЕННЯ ЕНМГ.

Сумарна поверхнева електроміографія – поверхневі електроди накладаються на м’яз та реєструються його функції. Використовується для діагностики тремору та у спортивній і реабілітаційній медицині.

Стимуляційна електронейроміографія – поверхневі електроди накладаються на м’яз або проекцію нерва. Здійснюється стимуляція відповідного нерва електричним струмом з подальшою реєстрацією відповіді. Цей метод застосовується для діагностики ступеня порушення функції нерва та локалізації ураження.

Ритмічна стимуляція – передбачає стимуляцію нерва кількома електричними імпульсами. Використовується для діагностики порушень нервово-м’язової передачі (наприклад, міастенії).

Голкова ЕМГ – проводиться за допомогою введення в м’яз спеціального одноразового голкового електрода і визначення електричної активності м’язів у трьох станах: у спокої, при невеликому фізичному напруженні та при максимальному напруженні. Використовується як для оцінки функції нерва (наприклад, при травмах нерва), так і для оцінки роботи м’язів (наприклад, при спадкових, запальних міопатіях тощо).

Магнітна стимуляція – дозволяє оцінити проведення нервових імпульсів від кори до спинного мозку і м’язів.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ЕЛЕКТРОНЕЙРОМІОГРАФІЯ?

У нашій клініці практикується поверхнева стимуляційна електронейроміографія, оскільки це найбільш доступний, безпечний, швидкий, інформативний метод з мінімумом протипоказів.

Процедура не потребує особливої спеціальної підготовки. Ділянки шкіри, на яких буде проводитись обстеження, потрібно заздалегідь ретельно очистити. Вони мають бути теплими.

За 3 години до дослідження слід утриматись від вживання стимулюючих напоїв (кави, чаю, енергетиків, коли, шоколаду).

Якщо Ви приймаєте медикаментозні препарати, що діють на нервово-м’язеву систему (міорелаксанти, антихолінестеразні препарати) або антикоагулянти, якщо у Вас встановлено кардіостимулятор – обов’язково повідомте про це лікаря!

ЕНМГ не провдиться пацієнтам з епілепсією, психічними розладами, у період гострих інфекційних і загострення серцево-судинних захворювань. Не рекомендовано для проведення в останньому триместрі вагітності, щоб не спровокувати передчасні пологи.

Перед початком обстеження наші фахівці детально розкажуть про нього, Ваші можливі відчуття і дадуть відповіді на усі запитання.

ЕНМГ проводиться у сидячому положенні при обстеженні рук та у лежачому – при обстеженні ніг або обличчя.

Важливо максимально розслабитись!

Електроди, які приєднані до апарату, спеціаліст фіксує на шкірі досліджуваної ділянки. Сигнал, що надходить по електродах, переходить на нерв і викликає скорочення м’яза. Лікар може просити під час процедури напружити той чи інший м’яз, зробити це кілька разів чи з різними інтервалами. Всі покази і коливання фіксуються апаратом, записуються на цифровий носій і аналізуються.

Тривалість обстеження залежно від об’єму коливається від 30 хв. до 1,5 год.

Після проходження ЕНМГ електроди знімаються і пацієнт може йти додому. При цьому він не відчуває жодного дискомфорту та може повернутись до рутинних справ.

Лікар порівнює отримані дані з нормальними показниками, визначає ступінь відхилення, інтерпретує результати і дає заключення.

НАШІ ПЕРЕВАГИ

 • Використовуємо сучасне сертифіковане високоточне обладнання, що гарантує достовірні результати.
 • Обстеження проводять кваліфіковані лікарі-неврологи, які пройшли спеціальне навчання. Їх високий фаховий рівень є запорукою коректного здійснення процедури і вірної інтерпретації результатів.
 • Ми пропонуємо лояльні ціни, щоб новітня діагностика була доступною для кожного, хто її потребує.
 • Проводимо ЕНМГ як ДІТКАМ, так і ДОРОСЛИМ ПАЦІЄНТАМ!

Згідно сучасних стандартів метод електронейроміографії рекомендований як першочергове обстеження при підозрі на ураження структур периферичної нервової системи та м’язів!

Реєстрація пацієнтів на обстеження проводиться адміністратором клініки! Телефонуйте, щоб дізнатись детальніше і записатись у зручний Вам час!!!