Зачекайте ....

МОЗ скасував медичні карти дітей для вступу в школу та дитсадок, талони у поліклініках та низку застарілих форм медичної документації.

15 Березня 2018

#

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується цілий перелік застарілих форм первинної облікової документації.

Згідно даного наказу, форма № 026/о Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів) стає непотрібною для вступу в школу та дитячий садочок.

Раніше цей документ із 8 аркушів заповнювався лікарями від руки та зберігався в навчальних закладах. Це суперечить законодавству України, адже персональні медичні дані не можуть зберігатися у закладах, що не мають ліцензії на медичну практику. Такі дані повинні зберігатись у лікаря дитини, якого обрали батьки і підписали з ним Декларацію.

Відтепер у батьків не мають права вимагати медичну карту дитини для вступу у школу або садок.

Діти повинні пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря, та отримати стандартну довідку.

МОЗ України обіцяє змінити порядок огляду дітей до навчальних закладів, запровадити сучасний перелік медичних скринінгів, які використовуються у всіх розвинутих країнах, а також створити  можливість проводити огляд сімейним лікарем або педіатром із залученням за потреби вузьких спеціалістів.

Скасовується форма № 025-3/о Медична карта студента.

У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка. Вони зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем навчання і фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги і будь-якими необхідні довідки про стан здоров‘я.

Скасовуються всі талони в медичних закладах – талон амбулаторного пацієнта (025-6/о), талон на прийом до лікаря (025-4/о) та талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів (025-2/о).

Скасовується контрольна карта диспансерного нагляду № 030/о.

В цивілізованих країнах диспансеризація як така відсутня. В Україні вона, як правило, проводилась формально, лише на папері  і для перевіряючих. МОЗ запланувало перехід на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року.

Скасовується Книга запису викликів лікарів додому (№ 031/о).

Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що зробили виклик у реєстратурі. Уся звітність про прийоми, проведені лікарем відтепер зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома. Ці відомості фіксуються у втричі скороченій формі 039/о.

Припинив існувати  Журнал реєстрації амбулаторних хворих. Форма 074/о стає  Журналом реєстрації амбулаторних пацієнтів.

Готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт і їх узгодження з процесами комп’ютеризації. У результаті має залишитися лише один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям.

Джерело інформації: Прес-Центр МОЗ України