Зачекайте ....

Надмірна вага у дітей

2 Травня 2018

#

Надмірна вага у дітей не тільки загрожує фізичному здоров’ю та є естетичною проблемою.

Вона має і серйозні психологічні наслідки: дитина поступово стає замкнутою, знижується її самооцінка, тане віра у власні сили.

Тим часом, схуднення зазвичай не пов’язане з якими-небудь серйозними труднощами. Адже у дітей досить швидкий обмін речовин. Як правило, для нормалізації ваги буває досить скорегувати режим харчування і забезпечити дитині достатню фізичну активність.

Зайва вага у дітей вкрай рідко буває викликана захворюваннями внутрішніх органів. Зазвичай це наслідок гормональних перебудов в організмі в поєднанні з нездоровим харчуванням і низькою руховою активністю.

Найчастіше працюючі батьки не мають можливості контролювати, як і чим харчується дитина впродовж дня, як вона проводить час після повернення зі школи. І починають бити тривогу лише тоді, коли проблема вже вимагає невідкладного рішення.

До появи зайвої ваги веде повальне захоплення дітей солодкими газованими напоями, чипсами, сухариками, стравами, які пропонують в кафе швидкого харчування. Ці продукти, по-перше, мають високий глікемічний індекс, по-друге, вони висококалорійні, по-третє, містять підсилювачі смаку та консерванти, які стимулюють апетит і спонукають купувати нові порції ласощів. Захоплюючись подібної їжею, та ще проводячи велику частину дня практично без руху, біля комп’ютера, діти з їжею отримують набагато більше енергії, ніж витрачають.

Оскільки дитячий організм інтенсивно розвивається і росте, ні про які дієти для схуднення не може бути й мови. Харчування дитини має бути повноцінним і різноманітним.

Звичайно, деякі обмеження при необхідності схуднути ввести все ж доведеться.

Слід відмовитися від таких продуктів, як:

  • сухарики;
  • чіпси;
  • локшина швидкого приготування;
  • гамбургери;
  • картопля фрі
  • солодкі газовані напої.

Немає ефективнішого стимулу схуднути для дитини, ніж особистий приклад мами чи тата.

Найоптимальніший варіант –  батькам почати займатися разом з дитиною. Можливо, ви запросите інструктора з фітнесу, чи разом будете відвідувати басейн, або виконувати відеоуроки, використовуючи Інтернет. Варіантів безліч. Важливо розуміти, що дитині  самостійно справитись надзвичайно важко, а доброзичлива батьківська підтримка і особистий приклад полегшують  завдання в десятки разів.

Приступати до вирішення проблеми зайвої ваги для дітей краще в час канікул. Буде чудово, якщо в цей період хтось із батьків зможе взяти відпустку, щоб приділяти час дитині, забезпечувати їй здорове харчування, обмежувати час перебування за комп’ютером, організовувати прогулянки на свіжому повітрі або катання на велосипеді, нагадувати про тренування.

Як правило, діти допомогу батьків в цьому питанні приймають з радістю, а помітивши перші результати, вже не потребують додаткових нагадувань і мотивації.

З побажаннями доброго здоров’я Вам та малюкам, сімейний лікар, дієтолог Першої Приватної Дитячої Поліклініки Іванків Віта Миколаївна.