Зачекайте ....

Меню

Алергічний риніт

Чугайда Іван Іванович

24 грудня 2016

#

З кожним роком збільшується кількість дітей, які так чи інакше зіткнулися з проблемою алергічного риніту. Це захворювання найчастіше зустрічається у дітей віком від 2 – ох років. Причиною даної патології є підвищена чутливість організму на  алерген. Найчастіше зустрічається алергічна реакція на   пилового кліща, трави, тварин, пір’я птахів. Уникнувши цих алергенів в побуті можна забути про прояви алергічного риніту. Основними проявами АР є ринорея, чхання яке повторюється, свербіж піднебіння, носа, очей, храп, часті болі горла, голови, першіння в горлі, кашель, тощо. Для постановки даного діагнозу, потрібно всього лише правильно зібраний анамнез і обстеження ЛОР органів. Обстеження: лице – темні, одутловаті нижні повіки; очі – почервонілі, зудять, печуть, склянні; ніс – чхання, зуд, синюшна слизова через набряк, прозорі або білуваті виділення, кров’янисті кірки через часте видування носа, рідко - поліпи носа, викривлення носової перегородки; горло – зміна кольору слизової, хронічне дихання ротом. Корисним в обстеженні АР є IgE підвищення якого дасть нам відповідь про наявність алергії у пацієнта. Якщо він є підвищеним тоді потрібно шукати ті алергени, до яких чутлива дитина. На даний час є велика кількість реактивів на найрізноманітніші алергени. Що дає нам зможу повною мірою знайти той чи інший алерген, щоб уникнути його в побуті. Для більш ефективного огляду носових ходів найкраще застосовувати найсучаснішу і найефективнішу методику - ендоскопію. За допомогою неї і лікар, і батьки дитини можуть побачити стан і колір слизової носових раковин і колір вмісту виділень у носових ходах. У таких пацієнтів, як правило, є набір супутніх захворювань – астма, хронічний бронхіт, гіпертрофія аденоїдів,  екзема. Тому дану патологію потрібно лікувати комплексно з допомогою  спеціалістів (Алерголог). Щодо лікування АР. Воно є різне, в залежності від тяжкості. При легкій формі достатньо призначити антигістамінні засоби, або інтраназальні глюкокортикостероїди.    При більш тяжких проявах АР потрібно застосовувати інтраназальні глюкокортикостероїди в поєднанні з препаратами антагоністів лейкотрієнів. При надмірній закладеності носа призначається судиннозвужуючі препарати для полегшення носового дихання. Але цими препаратами зловживати не можна, оскільки вони призводять до медикаментозного риніту. В кабінеті отоларинголога дитячого «Приватної дитячої поліклініки №1» наші  найменші пацієнти, можуть максимально уникнувши стресу, пройти повне обстеження ЛОР органів, як за класичною методикою, так і за допомогою сучасного, найінформативнішого методу – ендоскопії ЛОР органів. Ці методи обстеження дають нам змогу поставити точний діагноз і кваліфіковано пизначити ефективне, безболісне лікування.  Чи часто в батьків виникають питання про виховання їхніх дітей? Щодня? Ні, напевно ще частіше.

Так, у багатьох мам і тат виникають проблеми з дітьми, які здається, самотужки вирішити неможливо. Справді, що робити, якщо малюк регулярно влаштовує істерики? Або гризе нігті? Або  ж боїться темряви? І ще безліч запитань,а з ними і відчуття розгубленості. Можна порадитися з подругою або спитати у мами. Можна купити книги, журнали для батьків. І читати, читати, читати… Однак, кожна дитина унікальна, рецепту для всіх не існує, і батьки повинні усвідомлювати з якою проблемою вони можуть впоратися самостійно, а із чим все ж таки звернутися до фахівця. Чомусь існує упередження, що до психолога треба йти тільки в тому випадку, якщо ситуація зовсім критична. Мовляв, психолог нам не потрібний, у нас дитина нормальна, просто вередує як усі.


Дитячий психолог допоможе вам відповісти на питання про поведінку дитини, скорегувати ваш підхід до виховання дитини,  підкаже як краще діяти в певній ситуації. Багато батьків турбуються, що їхня дитина розвивається повільніше, ніж інші діти. Часто таке відчуття є помилковим, тому що в кожного малюка свій темп розвитку. Але професійно і чітко на це питання відповість  саме дитячий психолог. До дітей з підвищеним рівнем тривожності, агресивності, сором’язливих, з наявністю страхів, психолог знайде індивідуальний підхід, щоб визначити причину та допомогти дитині і сім’ї в цілому.
Тому не слід забувати, якщо у вас виникають проблеми із поведінкою дитини, питання щодо психічного розвитку малюка, вам завжди готовий допомогти дитячий психолог! Коли потрібно звертатися до психолога?

Якщо проблема не розв’язується тривалий час;
Якщо ви знаєте як розв’язати проблему, але вам все-таки потрібна підказка, допомога;
Якщо ви не можете зрозуміти причину поведінки дитини;
Якщо вам здається, що дитина відстає в розвитку від однолітків;
Якщо у вас є сімейні проблеми, і це впливає на поведінку дитини.