Зачекайте ....

Уряд гарантує нові види допомоги при народженні дитини

4 Червня 2018

#

Діти України мають бути щасливими, і дорослі мають забезпечити той вимір щастя, який потрібен для збільшення народжуваності, підтримки материнства та дитинства. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Він анонсував низку рішень Уряду, які стануть поштовхом розвитку дитинства.

По-перше, окрім виплат при народженні дитини, сім’ї отримуватимуть від держави бебі-бокс — коробку з необхідними речами для перших тижнів життя малюка. У бебі-боксах будуть підгузки, дитячі серветки, гігієнічні пелюшки, присипка, олія, дитячий крем, силіконова соска, пустушка, дитяча пляшечка, фітозбори для ванночок, ковдра, навчальні матеріали для батьків, одяг і термометр.  Сам  такий пакет можна буде також використовувати як люльку для дитини.

Видавати бебі-бокси почнуть в пологових будинках з 1 вересня 2018 року.

Орієнтовна вартість бебі-боксу – 5 000 гривень. Він стане додатковою допомогою до основних виплат сім’ї з новонародженим малюком. Зараз допомога при народженні дитини становить 41280 гривень незалежно від кількості дітей у сім’ї. Батьки спочатку отримують на руки 10320 гривень, а потім упродовж трьох років щомісяця – по 860.

Щороку в Україні народжується 400 тисяч дітей. Тобто щороку на закупівлю бебі-боксів доведеться виділяти приблизно 2 млрд гривень. Поки що невідомо, хто, як і в якій кількості буде закуповувати предмети для бебі-боксів.

Стосовно доцільності такого нововведення і скдаду бебі-боксу уже точаться гарячі дискусії і в колах молодих мам, і серед медиків, і серед економістів.

Для усіх небайдужих створена анонімна анкета-опитування, де можна висловити власну думку стосовно найоптимальнішого складу бебі-боксу. Заповнити її можна тут.

По-друге, сім’ям, які наймають няню, з 2019 року будуть компенсувати 1,5 тисячі гривень щомісячно, але при умові, що няня працює офіційно.

“Механізм є прозорим та простим – батьки самі офіційно наймають няню, а на кінець року їм відшкодують гроші за кожен місяць роботи няні”  – повідомляють представники Мінсоцполітики.

Йдеться про суму, яка дорівнює прожитковому мінімуму для дітей віком до шести років. Зараз це 1490 грн на місяць.

Послуги нянь почнуть відшкодовувати з 1 січня 2019 року.

Кошти на нянь виділятимуть на умовах співфінансування: 25% – з держбюджету, 15% – з обласного бюджету і 60% – з місцевого.

У Кабміні розраховують, що така ініціатива і батькам полегшить життя,  сприятиме покращенню демографічної ситуації в Україні та сприятиме створенню нових робочих місць.