Зачекайте ....

В Івано-Франківську проведено унікальну для України урологічну операцію!

Баб’як Богдан Дмитрович

17 Лютого 2018

#

На базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні днями вперше було проведено унікальну для України реконструктивну урологічну операцію – аугментаційну ілеоцистопластику з апендиковезикостомією.

Щасливим пацієнтом став 12-річний житель Івано-Франківської області зі складною вродженою патологією сечовивідних шляхів – сечовий міхур у нього був рубцевозмінений, значно зменшений у розмірах і не функціонував. Як наслідок цих порушень з’явилися міхурово-сечовідний рефлюкс (сеча поверталась до нирок) і повне нетримання сечі. Це могло призвести до повної втрати функції нирок і спричиняло дитині чимало інших, в т.ч. психологічних, проблем.

Бригаду оперуючих хірургів, до складу якої входили урологи Богдан Зіняк та Богдан Баб’як, очолив завідувач кафедри дитячої хірургії та пропедевтики педіатрії ІФНМУ професор Олександр Фофанов.

В процесі оперативного втручання з тонкої кишки дитини був створений штучний сечовий міхур, з апендиксу сформований штучний сечовипускний канал, здійснена антирефлюксна операція на обох сечоводах та ушивання шийки сечового міхура.

Лікарі цілком задоволені результатами: самопочуття хлопчика добре, він утримує сечу, об’єм нового сечового міхура становить 250мл, загрозу ушкодження нирок усунуто.

Успішне проведення такої складної високотехнологічної операції є вкрай важливою подією не лише в масштабах області, але й в межах усієї України. Досі пацієнти зі схожими проблемами змушені були оперуватись в закордоних клініках.  Ті ж, хто через фінансовий стан не могли туди звернутись, залишались без лікування.

Тепер з’явилась реальна можливість надання кваліфікованої хірургічної допомоги і покращення якості життя таким хворим.

На фото (зліва направо): Богдан Зіняк, Олександр Фофанов, Богдан Баб’як.

Джерело

P.S.  Ви маєте можливість записатись на прийом до лікаря-уролога Баб’яка Богдана Дмитровича тут, на його сторінці сайту нашої клініки.